EERA Summer School EERSS 2018

3. 7. 2018

Ústav pedagogických věd Filozofické fakulty MU pořádá prestižní metodologickou letní školu

Letní škola Evropské asociace pedagogického výzkumu 2018: Kvalitativní a smíšené výzkumné designy: Od plánování k publikování

European Educational Research Association Summer School 2018: Qualitative and Mixed Methods Research Designs: From designing to publishing

V červenci 2018 proběhne na Filozofické fakultně MU mezinárodní letní škola EERA Summer School EERSSs názvem Qualitative and Mixed Methods Research Designs: From designing to publishing (Kvalitativní a smíšené výzkumné designy: Od plánování k publikování). Na letní škole se v Brně setká řada výzkumníků a pedagogů s šedesáti nadějnými doktorandy z evropských i mimoevropských zemí. Doktorandi se budou vzdělávat v oblasti výzkumu a budou mít možnost představit své vlastní vědecké projekty a diskutovat o nich. Dílčími tématy letní školy jsou: metody kvalitativní výzkumu, smíšený výzkumný design, nejnovější trendy v oblasti tvorby výzkumného projektu, plánování a vytváření nástrojů výzkumu, prezentační techniky, psaní a publikování.

Letní školy sítě EERA se konají střídavě na předních výzkumných univerzitách v celé Evropě. Fakt, že byla organizace letní školy po Trondheimu, Sheffieldu a Linci svěřena Masarykově univerzitě, potvrdil význam Brna na mapě evropského pedagogického výzkumu. Díky tomu se zde potkají současní i budoucí výzkumníci z celého světa.

Letní školu otevře přednáškou prof. Conor Galvin (University College Dublin), který bude hovořit o smíšeném výzkumném designu obecně. Vlastní výzkumy představí v rámci přednášek a workshopů prof. George Head (University of Glasgow), prof. Lucian Ciolan (Universitatea din București) a Manfred Zentner (Donau-Universität Krems). Masarykovu univerzitu budou v lektorském sboru letní školy zastupovat Klára Šeďová, Roman Švaříček, Petr Novotný, Kateřina Vlčková a další. Z české výzkumnické elity se představí také David Doubek (Univerzita Karlova) a Markéta Levinská (Univerzita Hradec Králové).

Letní školu pořádá Ústav pedagogických věd Filozofické fakulty Masarykovy univerzity ve dnech 9. až 13. července 2018, a bude probíhat v prostorách Filozofické fakulty, Arna Nováka 1, 602 00, Brno.

Hlavní organizátor:

doc. Mgr. Petr Novotný, Ph.D.