Mezinárodní konference Adult Education – Trends and Issues

15. 10. 2012

Centrum inovace andragogických studií Ústavu pedagogických věd FF MU uspořádalo 5. října 2012 v Telči mezinárodní konferenci Adult Education – Trends and Issues (Vzdělávání dospělých – trendy a témata). Jádrem konference byly čtyři přednášky přizvaných expertů k vybraným tématům:

• Balázs Németh (Univerzita v Péczi, Maďarsko): The Politics of Adult Education: roles and interests of nation states in a changing Europe
  • Aleksandra Pejatović (Bělehradská univerzita, Srbsko): Lifelong Learning and the Quality of Life – Prejudices and Facts
  • Daniel Kober (Univerzita Duisburg-Essen, Německo): Professionalization of European Adult Educators: quality, needs and perspectives
  • Petr Novotný (ÚPV FF MU, ČR): Adult Education: In the Hands of Professionals?

Součástí konference byla také panelová diskuse k uplatnění absolventů a ke specifikům studijních programů andragogiky napříč Evropou. Konference byla vyvrcholením týdenního setkání studentů a vyučujících v rámci mezinárodní sítě European Master in Adult Education.

Kromě výše uvedených přednášejících se akce označené jako EMAE CAMP zúčastnili studenti z České republiky, Číny, Itálie, Maďarska, Německa a Srbska. Ti se v průběhu celého týdne zúčastnili workshopů věnovaných motivaci dospělých ke vzdělávání, interkulturnímu učení, kvalitě ve vzdělávání dospělých a učení pro pracoviště. Současně byla v rámci setkání zahájena mezinárodní spolupráce studentů v rámci projektově orientovaného předmětu Transnational project souběžně vypisovaného na zúčastněných univerzitách. V rámci této aktivity budou studenti skupinově řešit reálné projekty.

Konference, stejně jako EMAE CAMP, otevřely novou rovinu spolupráce v síti European Master in Adult Education.

Další informace jsou k dispozici na stránkách Centra inovace andragogických studií (www.projektcias.cz).