Pedagogové ÚPV zapojeni v institutu SYRI

17. 10. 2022

V brněnském kině Scala proběhla 12. října zahajovací konference Národního institutu SYRI, který se jako první svého druhu bude zabývat oblastí společenských věd. SYRI sdružuje vědce MUNI, Univerzity Karlovy a Akademie věd. Významnou roli v institutu hrají i odborníci z Ústavu pedagogických věd FF v čele s Klárou Šeďovou, která je vědeckou ředitelkou SYRI a vede i skupinu zaměřenou na Vzdělávání. Na zahajovací konferenci Národního institutu SYRI v Univerzitní kino Scala vystoupil rektor Masarykova univerzita Martin Bareš. Podle něj patří #SYRI k nejdůležitějším pilířům současnosti, protože v době krizí může nabízet řešení, jak předcházet jejich negativním dopadům.

Dlouhodobější spolupráci s odborníky SYRI plánuje Jihomoravský kraj, například v oblasti ověřování efektivity různých přístupů k výuce.

Více se dočtete na webu: https://bit.ly/3EDan84.