Lenka Řezáčová vítězkou Národní ceny absolventských prací

30. 10. 2013

Lenka Řezáčová vítězkou Národní ceny absolventských prací v oblasti RLZ

Mgr. Lenka Řezáčová, absolventka oboru Andragogika na Ústavu pedagogických věd FF MU, zvítězila s diplomovou prací Vzdělávací a rozvojové potřeby zaměstnanců - perspektivy uvnitř organizace v soutěži Národní cena absolventských prací z oblasti řízení a rozvoje lidských zdrojů v kategorii magisterských prací. Navázala tím na loňský úspěch Mgr. Kateřiny Mynářové. Text práce je samozřejmě dostupný v archívu absolventských prací.

Národní cena absolventských prací z oblasti řízení a rozvoje lidských zdrojů (NCAP) je projekt, který vytváří prostor pro úzkou spolupráci zaměstnavatelů, studentů a vysokých škol. Jeho cílem je podpořit zájem mladých lidí o studium oborů v oblasti řízení a rozvoje lidských zdrojů (více na talentforum.cz). ÚPV FF MU je do projektu zapojen od roku 2011, toto zapojení organizačně podporuje Centrum inovace andragogických studií.

Cenu uděluje společnost People Management Forum (PMF) spolu s Asociací institucí vzdělávání dospělých ČR (AIVD ČR) a serverem Edumenu.cz. V odborné porotě zasedají kromě zástupců akademických institucí také reprezentanti zaměstnavatelů ze soukromého i veřejného sektoru. Při hodnocení absolventských prací se porota zaměřuje na inovativnost zvoleného tématu, využitelnost práce pro další bádání a praxi a propojení teorie a praxe.

V současné době již probíhá příprava pátého ročníku NCAP, jehož vyhlášení proběhne na podzim roku 2014. Studenti, kteří by se rádi zapojili do dalšího ročníku, mohou informace o přihlášení najít ZDE.