Dílna expertů: Digitální vzdělávání - Nové přístupy k obsahu i výukovým metodám

V rámci nedávné Dílny expertů zaznamenalo vystoupení O. Neumajera (NPI ČR) značný ohlas. Jeho příspěvek se zaměřil na aktuální trendy v digitálním vzdělávání na základních a středních školách.

1. 12. 2023

Během prezentace pojednal O. Neumajer o budoucnosti nejen ve školním vzdělávání, ale třeba i ve firemním prostředí (workplace learning), když vycházel z výsledků mezinárodních výzkumů, například z výsledků šetření The Future of Jobs Report 2023 (World Economic Forum).

Představil rovněž výsledky nedávného průzkumu NPI ČR, který mapoval přístupy k umělé inteligenci na základních školách a gymnáziích v České republice.

V prezentaci podal přehled o současném stavu podpory digitálního vzdělávání v ČR, s důrazem na revize výuky informačních a komunikačních technologií (ICT) v RVP.

V neposlední řadě studenti ocenili pohled na financování různých (inovačních) aktivit v oblasti digitálního vzdělávání.

Vystoupení bylo hodnoceno jako odborné a současně příjemné, což přispělo k pozitivní atmosféře celého setkání.