Nová monografie doktora Martina Majcíka: Práce učitele s žákovskou chybou v komunikaci s celou třídou

V edici Spisy Filozofické fakulty Masarykovy univerzity vyšla na přelomu roku monografie doktora Martina Majcíka s názvem Práce učitele s žákovskou chybou v komunikaci s celou třídou.

30. 3. 2023

Říká se, že chybami se člověk učí. Ale platí to i pro učení ve školní třídě? Právě na tuto otázku se kniha snaží nalézt odpověď. Publikace se zaměřuje na žákovské chyby a identifikuje způsoby, jak učitele k chybám žáků přistupují a jak s nimi při komunikaci s celou třídou pracují. Rozlišit tak můžeme čtyři hlavní oblasti práce s chybou, které poukazují na její afektivní a kognitivní rozměr.

Knihu si zatím můžete zakoupit v Munishopu a najdete ji i v naší knihovně.