Prezentace výsledků šetření adaptace ukrajinských žáků

11. 2. 2023

Dne 9. února prezentovala skupina vědců z Národní institut SYRI, pod vedením profesorky Šeďové, první výsledky výzkumného šetření, které se zabývá adaptací ukrajinských žáků v českých školách!

Součástí této výzkumné skupiny je profesorka Klára Šeďová, docent Petr Hlaďo, ukrajinská akademička Oksana Stupak a doktorský student Tomáš Lintner z Ústavu pedagogických věd Filozofické fakulty Masarykovy univerzity. Na výzkumném šetření se rovněž podílí odborníci z Katedry pedagogiky Pedagogické fakulty Masarykovy univerzity docentka Kateřina Lojdová, doktorka Jana Obrovská a doktorský student Martin Fico.

Mezi posluchači této prezentace byla delegace z Ministerstva školství mládeže a tělovýchovy, v čele s náměstkyní ministra školství Pavlou Katzovou, zástupci Národního pedagogického institutu a další aktéři školské správy.