Bližší informace o studijních pobytech Erasmus +

Proč byste měli vycestovat na studijní pobyt do zahraničí?

Vysokoškolské studium dokončuje obecně stále více mladých lidí. Po absolvování vysokoškolského studia máte vy i vaši kolegové z ročníku stejný diplom. Čím můžete zpestřit Váš Diploma Suplement (tj. dodatek k diplomu) a získat tak plusové body při pohovorech pro nové zaměstnání? Studiem/stáží v zahraničí. Jak může studium/stáž v zahraničí zvýšit Vaši zaměstnatelnost? Zahraniční pobyt Vám pomůže se osamostatnit, získat mezinárodní kontakty, zlepšit se v cizím (anglickém) jazyce, poznat novou kulturu a zkusit si, jaký je „život tam venku“. Zahraniční pobyty pomáhají také osobnostnímu rozvoji, jelikož překročíte svou komfortní zónu a může pomoci k zjištění, co byste v životě (ne)chtěli dělat. Většina z nás, kteří odcestovali na semestr do zahraničí se vrátila s myšlenkou, že to byl jeden z nejlepších zážitků a rádi by si ho zopakovali.

Kam můžete vycestovat na studijní pobyt do zahraničí?

Na výběr máte z partnerských univerzit napříč Evropou a naším snahou je toto portfolio partnerských univerzit rozšiřovat.

Bez popisku

Jak se můžete přihlásit na studijní pobyt do zahraničí?

Třikrát ročně (v únoru, v květnu a v září) se vyhlašuje výběrové řízení, o kterém budete informováni zde na webu ÚPV v sekci aktuality, školním emailem, na Facebook stránkách ÚPV a na nástěnce věnované Erasmu, minout informaci o spuštění výběrového řízení je tak minimální. Přihlášky se podávají elektronicky v systému ISOIS. Konkrétní termíny a další postup se dozvíte vždy při vyhlášení nového kola výběrového řízení.
V přihlášce si můžete vybrat až tři preferované univerzity, které do systému zapíšete v logice od nejpreferovanější dále. Součástí přihlášky je motivační dopis, ve kterém vyzdvihněte, proč bychom na danou univerzitu měli vybrat právě Vás.
Odkaz na přihlášku Vám přijde emailem v čase, kdy bude možné se přihlašovat.

Co můžete v zahraničí studovat?

Každá univerzita se zaměřuje na jiná témata. Při výběru univerzity je proto dobré rozhodovat se podle nabízených předmětů a prostudovat si weby nabízených univerzit. Jako student MUNI máte povinnost ze zahraničního pobytu přivést minimálně 20 ECTS kreditů, které vám budou uznány jako B/C/D kredity. Málo kdy se stane, že předmět studovaný v zahraničí je možné uznat jako A kredit – předměty by musely mít totožný obsah. Proto doporučujeme plánovat trochu dopředu a rozvrhnout si studium v Brně tak, abyste případně nemuseli prodlužovat, nechcete-li.

Ze zkušenosti našich studentů a studentek

Na koho se obrátit, když budete mít dotaz nebo s něčím váhat?

Pokud máte jakýkoliv dotaz týkající se zahraničních výjezdů, neváhejte kontaktovat oborovou koordinátorku Terezu Vengřinovou (vengrinova@phil.muni.cz).

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info