Setkání partnerů projektu MAHATMA na Ústavu pedagogických věd

5. 4. 2016

Ve dnech 4. – 5. dubna 2016 přivítal Ústav pedagogických věd 15 hostů převážně z arménských a gruzínských univerzit, které jsou partnery MU v projektu MAHATMA Master in Higher Education Management: Developing Leaders for Managing Educational Transformation (TEMPUS-1-2012-1-AM-TEMPUS-JPCR).

Hlavní náplní setkání byla podpora arménských a gruzínských univerzit při zakládání společné pedagogické asociace a odborného časopisu. Pracovníci Ústavu pedagogických věd FF MU (Milan Pol, Karla Brücknerová) hostům nabídli své zkušenosti s publikováním časopisu Studia paedagogica, Petr Novotný informoval o českých a evropských pedagogických asociacích a společnostech a paní proděkanka Jana Horáková představila publikační politiku FF MU.

Významná část návštěvy byla věnována diskusím přítomných zástupců konsorcia projektu MAHATMA o uvedené problematice.